Deklaracje, formularze, załączniki 2023

Osoby, rozpoczynające działalność, niesłychanie często w pierwszej kolejności, zgłaszają się do biur rachunkowych. Są to najczęściej osoby, które, albo nie mają pojęcia o rachunkowości, albo nie dysponują czasem na prowadzenie rozrachunków. Dla biur rachunkowych, takie osoby są niepomiernie ważne i niezbędne. W końcu biuro księgowe, to również czyjaś działalność, a każda kolejna otwarta firma, to ewentualny klient dla biur rachunkowych. Prowadzona księgowość w każdej firmie, jest podstawą do rozliczania z Urzędem Skarbowym. Odpowiednio dobrany program pit dla biur rachunkowych pomoże w rocznym rozliczeniu podatków. Nie każdy, zdoła przypilnować wszystkich spraw, wszystkich dokumentów, skutkiem tego prace nad rozliczeniami kierowane są dla biur rachunkowych. Obowiązkiem każdego biura księgowego, jest prowadzenie księgi i ewidencji, na podstawie uzyskanych od klienta dokumentów z przykładną sumiennością, ale dodatkowo zgodnie z aktualnymi przepisami. To kolejny argument, dla którego prace nad księgowością, kierowane są do księgowych. Nie każdy, kto prowadzi firmę, jest na bieżąco z przepisami prawa. Każde biuro księgowo-podatkowe zobowiązane jest także, do comiesięcznego składania w odpowiednich urzędach skarbowych, w imieniu swojego klienta, niezbędnych deklaracji podatkowych, jak również prowadzenia ewidencji środków trwałych, wyposażenia itp wymaganych przez prawo. W biurach rachunkowych, ogromnie często można liczyć na kompetentną pomoc oraz konsulting. Porządny księgowy, podpowie klientowi, który pierwszy raz otwiera firmę, jak zrobić to najlepiej, z korzyścią dla klienta.

Jak działa program PIT

Darmowy program PIT 2023 z pewnością ułatwi dokonanie prawidłowego rozliczenia podatkowego za wskazany rok, a to dlatego, że praktycznie sam dobierze odpowiedni formularz z właściwymi załącznikami i wypełni je za podatnika - wystarczy wcześniej odpowiedzieć na kilka pytań. Dodatkową zaletą programu jest możliwość zawieszenia pracy nad wypełnianiem formularza podatkowego - możemy zapisać zmiany i kontynuować w dowolnym momencie. Co ważne, program ten jest dostosowany do aktualnych przepisów i formularzy deklaracji podatkowych w roku 2023, posiada zgodność z przepisami ministerstwa finansów o indywidualnym podatku dochodowym. Z jego pomocą możemy wypełnić wszelkie koniecznie PITy roczne, w tym rozliczenie PIT 37 i 36. Przed sporządzeniem deklaracji zaleca się zapoznanie na przykład z instrukcją wypełniania formularza deklaracji PIT 37 w 2023 roku, aby w zupełności wyeliminować ryzyko popełnienia błędów w swoich zeznaniach podatkowych i nie mieć problemu między innymi z przysługującymi ulgami podatkowymi. Co roku bowiem wprowadzane są pewne zmiany, z którymi każdy podatnik powinien być na bieżąco. Program na pewno ułatwia to zadanie, zapewniając szybsze, prostsze i bezpieczniejsze rozliczenie podatkowe.

Jakie są zalety programu PIT 2023

Program sam dokonuje obliczeń, a użytkownik musi jedynie wypełnić niezbędne pola formularza PIT. Nie trzeba nawet posiadać szczegółowych informacji na temat właściwego Urzędu Skarbowego - użytkownik wybiera go z listy. PIT 2023 pozwala również na nieograniczoną ilość wydruków, a dane z poszczególnych egzemplarzy można eksportować, przez co nie ma konieczności ich wielokrotnego wprowadzania. Program działa niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego. W najnowszej wersji programu na rok 2023 pozwala nie tylko na sporządzanie, ale także wysyłkę e-deklaracji w bezpiecznej formie PDF poprzez drogę e-mail. Program działa też w wersji online - można go uruchomić w praktycznie każdej, powszechnie używanej przeglądarce internetowej. Poza tym jest on nadzwyczaj intuicyjny, a równocześnie bogaty funkcjonalnie, dzięki czemu użytkownik nie musi się go uczyć, aby dobrze wypełnić PITy.

Dla kogo przeznaczony jest program PIT 2023

Ten darmowy program przeznaczony jest głównie dla osób fizycznych, firm i instytucji rozliczających pracowników, jak również OPP (Organizacji Pożytku Publicznego) pozyskujących 1,5% odpisu od podatku dochodowego, a więc w praktyce dla każdego kto chce wypełnić szybko i bezbłędnie PIT 37 2023. Program jest też chętnie wykorzystywany do rozliczania PIT w kancelariach podatkowych i biurach rachunkowych oraz księgowych. W celu komercyjnego wykorzystania programu stworzono wersję PIT BIURO, która umożliwia wygodne wypełnianie deklaracji podatkowych dla nieograniczonej liczby podatników, zarówno osób fizycznych jak i firm.