Twój PIT 37 prawidłowo wypełniony

Rozliczanie podatków przestanie być uciążliwe, jeśli zdecydujemy się skorzystać z narzędzia, jakim jest darmowy program PIT 2023 – www.pit-format.pl. Co więcej, ponieważ program jest dostępny w dwóch wersjach - instalacyjnej i online, nie musimy pobierać pliku i instalować go na komputerze. Równie dobrze możemy, na przykład będąc w pracy, skorzystać z opcji online i od razu wysłać wypełnioną deklarację do systemu e-deklaracje. Aplikacja daje możliwość wyboru drogi sporządzenia zeznania podatkowego, mianowicie aktywne deklaracje lub kreator. Wypełnioną deklarację PIT (Personal Income Tax) można wydrukować lub wysłać online jako e-deklaracja. Dane osobowe w programie są całkowicie bezpieczne pozostając wyłącznie na dysku użytkownika, sam program zaś podlega automatycznej aktualizacji, co sprawia, że zawsze uwzględnia obowiązujące w danym roku przepisy prawa podatkowego.

Program PIT 2024 - niezawodny i prosty w obsłudze program do rozliczeń podatkowych. To najbardziej popularna aplikacja do rocznych rozliczeń podatkowych, z której korzysta nie tylko kilka milionów osób fizycznych, ale także wiele instytucji i organizacji społecznych.

Funkcjonujący już od kilku lat instrument do rozliczeń podatkowych, jakim jest darmowy program PIT 2023, cieszy się uznaniem użytkowników przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność i prostotę obsługi. Dzięki aplikacja złożysz roczne zeznanie podatkowe rozliczenie PIT 37 2023 oraz inne deklaracje podatkowe PIT przez Internet. Oprócz PIT 37 program obsługuje PIT 28 obejmujący ryczałt ewidencjonowany, PIT 36 dotyczący działalności gospodarczej z podatkiem progowym, PIT 36L obejmujący podatek liniowy oraz PIT 38 odnoszący się do dochodów kapitałowych.

PIT 37, najbardziej rozpowszechniony w Polsce rodzaj rozliczenia podatkowego, składają osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej, uzyskujące dochody z takich źródeł, jak umowy o pracę, umowy cywilnoprawne, emerytury i renty, zasiłki i świadczenia z ubezpieczenia społecznego, stypendia, kontrakty menedżerskie, prawa autorskie i inne. Cechą wspólną tego typu dochodów jest to, że są one rozliczane przez płatników - pracodawców, zleceniodawców itp., którzy systematycznie odprowadzają od wynagrodzeń zaliczki na podatek dochodowy. PIT-y roczne wypełniają natomiast bezpośrednio sami podatnicy. Aplikacja zawiera nie tylko niezbędny komplet deklaracji podatkowych, ale i wszelkie niezbędne załączniki i formularze podatkowe dotyczące rocznego rozliczenia podatku dochodowego.

PIT 37 za 2023 składany z programu oznacza zaledwie kilkuminutową pracę, która nie wymaga ani konieczności uczenia się nowego programu, ani specjalnej znajomości przepisów podatkowych, czy też dokonywania skomplikowanych obliczeń. Aplikacja jest intuicyjna i klarowna, a wyświetlane komunikaty na tyle czytelne, że cały proces rozliczania nie nastręcza żadnych kłopotów i trwa bardzo krótko. Elastyczny kreator prowadzi podatnika krok po kroku, co więcej, umożliwia przejście czy cofnięcie do dowolnego punktu zeznania, w celu uzupełnienia informacji bądź poprawienia błędu. Jedynym warunkiem sprawnego procesu jest zgromadzenie przed jego rozpoczęciem potrzebnych dokumentów, w większości wypadków jest to otrzymany od pracodawcy PIT 11.