Z początkiem roku 2024 rozlicz PIT-37 za rok 2023

Korzystałeś z usług biura rachunkowego? Nigdy dotąd samodzielnie nie dokonywałeś rocznego rozliczenia PIT? Nie musisz prosić nikogo o pomoc, by zrobić to prawidłowo. Oto PIT dla początkujących. Wystarczy pobrać darmowy program PITy 2023 i kierować się zawartymi w nim instrukcjami. Czy rozliczenie PIT 37 naprawdę jest takie trudne? Jak zrobić to samemu?

Rozlicz PIT bez wychodzenia z domu

Darmowy program PIT jest całkowicie bezpieczny i prosty w obsłudze. Przy jego pomocy można rozliczyć wiele typów deklaracji podatkowych m.in. PIT 28, PIT 36 czy PIT 37 za 2023 rok (https://www.pit-format.pl/pit-37). Dostępne są wszelkie niezbędne deklaracje podatkowe i załączniki pozwalające rozliczyć PITy roczne. Program można pobrać lub wypełnić pit online. Mogą korzystać z niego użytkownicy wszystkich popularnych systemów operacyjnych: Windows, Mac OS czy Linux. W poprzednim roku podatkowym skorzystało z niego aż 3,5 mln Polaków. Ta liczba najlepiej obrazuje skuteczność i bezpieczeństwo programu. Korzystają etatowi pracownicy, osoby pracujące na umowę zlecenie lub o dzieło, emeryci, renciści, samotnie wychowujący czy osiągający przychody z zagranicy oraz prowadzący kancelarie podatkowe. To program dla wszystkich podatników.

Przyjazny dla początkujących

Z programu do PIT-ów swobodnie korzystać mogą nawet osoby, które jeszcze nigdy nie rozliczały PITów. Rozliczenie PIT 37 z tym programem nie sprawia żadnych trudności, ponieważ jedną z dróg sporządzenia zeznania podatkowego jest kreator. Prowadzi nas on przez cały proces wskazując co należy robić „krok po kroku”. Program stworzony jest tak, by był przyjazny dla osób, które pierwszy raz mają z nim do czynienia. Intuicyjny interfejs, jasne komunikaty i dokładne instrukcje sprawiają, że cały proces dokonywania rocznego zeznania podatkowego trwa zaledwie kilka minut. Rozpoczyna się on wyborem odpowiedniego formularza PIT. Kolejnym krokiem jest wypełnienie zeznania PIT 37 informacjami zawartymi w PIT-ach otrzymanych od pracodawcy. Jeśli to konieczne można wybrać również załączniki, które zostaną dołączone do zeznania. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól umożliwia przekazanie 1,5% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Złożoną deklarację można wydrukować i osobiście dostarczyć do Urzędu Skarbowego. Istnieje również możliwość wysłania jej do US mailem bez konieczności wychodzenia z domu.

Profesjonalizm i zaufanie

Program posiadający rekomendację Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (PTE). To wyróżnienie świadczące o jego wysokiej jakości i bezpieczeństwie. Program jest zgodny z obowiązującymi przepisami podatkowymi, a jego twórcy od ponad 25 lat zajmują się systemami księgowo - podatkowymi. Korzystają z niego nie tylko pracownicy, ale również osoby posiadające własną działalność gospodarczą. Chętnie jest używany w biurach rachunkowych i kancelariach podatkowych. Osoby, które doskonale znają się na sprawach podatkowych mogą samodzielnie przejść przez całą drogę dokonywania rozliczeń. Nie będzie im potrzebny kreator „krok po kroku”, a sam proces z pewnością potrwa jeszcze krócej. Liczba wszystkich użytkowników to do tej pory ponad 15 mln osób. Jeśli jeszcze się do niego nie przekonałeś niech oni będą najlepszą rekomendacją.